System Ograniczania Kosztów Energii

Domy Jednorodzinne

Kompleksowe rozwiązanie dla domowych instalacji fotowoltaicznych

Nowy system rozliczeniowy obliguje prosumentów do jak największej autokonsumpcji energii elektrycznej wytwarzanej z własnego źródła OZE. System Ograniczania Kosztów Energii SOKE łączy ze sobą magazynowanie energii elektrycznej z funkcjonalnością systemu dając nawet trzykrotnie większe wyniki finansowe jak sama instalacji fotowoltaiczna.

Dzięki możliwości ładowania magazynu energii elektrycznej w tańszych taryfach nocnych i wykorzystanie energii podczas prac domowych w ciągu dnia magazyn wykorzystywany jest także zimą i korzystnie wpływa na ograniczenie kosztów energii elektrycznej.

Email

biuro@eppsoke.pl

Zadzwoń

+48 795 030 101

lokalizacja

Wrocław, Polska

Istniejące instalacje Fotowoltaiczne

instalacje AC coupled

Instalacje fotowoltaiczne budowane na inwerterach online nie są przystosowane do zarządzania energią elektryczną. Wykorzystanie własnej produkcji uzależnione jest od godzin pracy instalacji fotowoltaicznej i aktualnej mocy produkcji. Autokonsumpcja jest więc ograniczona a w godzinach rannych i wieczornych pobieramy energie elektryczna z sieci przesyłowej. 

Rozwiązaniem tej sytuacji są instalacje AC Coupled które pozwalają na przebudowanie instalacji fotowoltaicznej na hybrydową umożliwiającą zarządzanie energią elektryczną i wdrożenie Systemu Ograniczania Kosztów Energii SOKE   

Mieszkania, domy wielorodzinne

Własne źródło energii

Zmiany w ustawodawstwie dają możliwość budowy instalacji prosumenta zbiorowego. Poprzez zbudowanie oraz odpowiednie połączenie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku z mieszkaniami oraz ich opomiarowanie możliwe jest współdzielenie się instalacją fotowoltaiczną z mieszkańcami budynku wielorodzinnego. Możliwe jest także wprowadzenie Systemu Ograniczania Kosztów Energii SOKE co umożliwi maksymalne wykorzystanie  własnego źródła energii elektrycznej. 

budowa instalacji prosumenta zbiorowego

Mieszkańcy bloków jednorodzinnych nie mogli do tej pory korzystać z dobrodziejstwa własnego źródła energii elektrycznej. SOKE proponuje im proste niskonapięciowe rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii elektrycznej wraz z Systemem Ograniczania Kosztów Energii SOKE

Zakłady produkcyjne, Przedsiębiorstwa

Magazyn energii = zabezpieczenie gwarantowane dla zakładu

Większość przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych swój profil produkcji ma tożsamy z produkcją energii elektrycznej z fotowoltaiki a ich autokonsumpcja jest na tak wysokim poziomie ze zastosowanie magazynu energii elektrycznej jest nieopłacalne.

Dopiero wybudowanie źródła wytwórczego przewyższającego zapotrzebowanie zakładu pozwala na opłacalne zastosowanie magazynu energii elektrycznej. 

Magazyn energii będzie również stanowił zabezpieczenie gwarantowane dla zakładu, oraz wykorzystywał w okresie zimowym możliwość agregacji cenowej pomiędzy taryfami co potrafi obniżyć rachunki do 20 %